2009. november 10., kedd

Mintáim a Boxban...

Ande gyönyörû bogyói mellett, már 2 mintám megvásárolható a Gyöngybox webshopjában.
A Bertalan bogyó és a rawromantikus hurka. PDF formátumban.
A mintakészítésben nyújtott segítségéért köszönet Andénak, megtanította az Illustrator alapjait. :)
Ákosnak meg azt köszönöm,hogy nagyon szép körítést csinált a mintáimhoz.
A mintákat azért én kreáltam és készítettem ám el!!! :)
Drága Ágimama már lefûzte a mintámról mindkettôt.Köszönöm a puding próbáját :)))
Készülôben újabb kettô minta.

2009. november 9., hétfő

Nem Renátó...



Mostanság használt tekláimat, nagyrészt még tavaly vettem,(van ami meg ajándékként vándorol hozzám)azóta néha díszítéshez használtam,de amúgy nem igazán tudtam mit kezdjek velük. Most ráéreztem,hogy is játszak velük.

Aminek lába kelt...


Mili párjának készült még nyár végén. A postán meg lába kelt. Aztán herce és hurca, meg bizalomvesztés, a posta iránt. :(

Apró Bors...


Kisbogyó,de nagy örömet okozott amíg fûztem. Viszont borsot tört az orrom alá,mert a makrófotó elárulta,hogy van egy damilhurkocska az egyik 15-ös kásán. (megint) Grrr. No ezt este nem láttam!

Asszimetrikus Arisztid






No a hosszúkás bogyók már régóta megvoltak, készült hozzá egy fánkszerûség. Vica stílusában összerakva. :)

Tivadar napján


2009. november 3., kedd

Ami nehezen született...


Bizony nehezen és lassan lett kész ez a táska. De nagyméretû, többrekeszes és szerintem szuperjó férfitáska.
Kata, köszönöm a türelmeteket!

Mackók akik belesnek...

2009. november 2., hétfő

Minimál kedvvel...



Még mindig nem vagyok a topon... Ez egy régóta hányódó medál folytatása.
No ennyit fûztem az elmúlt 2és fél hétben. Már nagyon hiányzik.

2009. október 26., hétfő

300 felett :)

A múlt héten szépen átkúszott az állandó látogatóim száma 300 fölé.
Köszönöm,hogy jöttök és megtiszteltek ennyien.
Nem hírdetek most játékot,mert olyan szinten elmaradtam a dolgaimmal,hogy sajnos most nem fér bele.
Fránya vírusok letaroltak minket.... ezért a csend és a lemaradás.
Most viszont varrom ezerrel az elmaradásaimat. Így a gyöngyök pihennek...sajnos.... :(
Pedig látom ma Dömötör névnap van.Szeretnék egy Dömötört fûzni....
Ha bárki szeretne vmit bôrbôl vkinek karácsonyra, kérlek idôben jelezzétek,mert csinálom az ütemtervet.
Amibe belepiszkít néha 1-1 betegség. :(

Viszont,most inkább vigyorgok,mert úgy tûnik szerettek ide járni!!! :)

2009. október 19., hétfő

Takarócsere program

Ha van idô olvasd végig, sôt bôvebben is olvashatsz itt róla.

Naturhome Takarócsere Program – Jótékonysági csereakció

Amikor takarócseréről gondolkodunk, legtöbbször gondban vagyunk,
hogy mi is legyen az eddigivel, hisz általában még használható, s mint
ilyet, nem szívesen tenné kukába az ember.

Vannak tehát takarók, melyek feleslegessé lennének, s van közel 1millió
család ma Magyarországon, akik rettentő nehéz körülmények között, a
létminimum alatt élnek. Ők azok, akiknek nemhogy takaróra, de sokszor
tüzelőre, harapnivalóra sem telik.

E fenti tények ismeretében, s néhány aranyemberrel – akik szívvel-lélekkel
segítik és istápolják a szegényeket, elesetteket – beszélgetve született az
elhatározás, hogy a Naturhome alváscentrumok idén októberben, még a
nagy hidegek beállta előtt jótékonysági takarócsere programot hirdetnek.

A program keretében a régi takarókért a Naturhome fizet: minden új takaró
megvásárlásakor jelentős összeget enged el a vételárból a leadott, régi
takaróért cserébe. Hozhat az adományozó-vásárló régi plédeket, paplanokat,
vagy bárminemű takarót, melyet úgy ítél meg, hogy a továbbiakban még
használható, s új gazdájánál jó szolgálatot tesz.

Az így felvásárolt, összegyűjtött régi plédek, paplanok és takarók a Magyar
Vöröskereszt, a Máltai Szeretetszolgálat, valamint a Családsegítő Szolgálat
segítségével és közreműködésével jutnak el azokhoz a nehézsorsú családokhoz,
akiknek igazán nagy öröm és segítség e felajánlás.

A Naturhome filozófiájának egyik alappillére a társadalmi felelősségvállalás
szem előtt tartása. Hittel valljuk, hogy vállalkozásunknak nem elég csupán a
legjobb takarót, matracot vagy ágyat előállítani, hanem mindezen túl észre
kell vennünk környezetünk problémáit, feladatait, s lehetőségeink szerint
részt kell venni ezek megoldásában.

Jótékonysági takarócsere programunk épp egy ilyen új kezdeményezés,
melyen keresztül hitvallásunk testet ölt, s a segítség kézzelfoghatóvá
válik – mondta Nagy Gyöngyi, Naturhome Alváscentrumok vezetője.

Gyöngyi az én régi munkaadóm és barátom,minden kezdeményezését szeretem és szívbôl ajánlom a cégüket!!!

Octahedral Renátó az igazságosztó...





Tegnap megfûztem ezt a bogyót,sok idô,nem gyorsan készülô!
Aztán a elbizonytalanodtam. Ismerôsnek tûnt. Renit kérdeztem,hogy mire hasonlít??? Azt mondta octahedralra.
Megnéztem Gwen Fisher bogyóját. Összehasonlító elemzés után, Reni azt írta nyugodtan adjak neki nevet,mert ez más. Így lett Renátó az igazságosztó.. Tényleg többlépéses és többrétegû ez a bogyó!!!
A mérete nem kicsi, 8-as szépséges ajándékba kapott narancstekla (köszi Vica!) az alapja,
4-es és 3-as tekla és 15-ös kásagyöngy a ráépítés.

2009. október 16., péntek

Lukács az összerakott...



Ez a magic gyöngy úgy virít félhomályban,mint a fényvisszaverô csík a gyerekkabátokon. Nagyon vicces és szép.
Érdemes a képre kattintani,mert úgy látszik is az ékszer!

2009. október 15., csütörtök

Hátizsák...


Ave, Ceasar!



Emese megint adott nekem egy jó kis feladatot. A4-es mappa Julius Ceasar-ral.
Nem volt egyszerû, remélem tetszik majd a megajándékozottnak is!!

Bogyeszok...





2009. október 12., hétfő

Ôszi SWAP...




Megjött az ajándékom! Köszönöm Anna!
Csodaszépet kaptam, amint fotózós idô lesz, teszem is fel a blogomban!
Panita, neked meg a játékot köszönöm!!!

Felteszem az ajándékaimat és ha süt a nap újrafotózom.
Bizony van már horgoltam!! És vannak már tökös gombostûim és tökös tûpárnám is! Lehet irigykedni!
Köszönöm Anna! :)))

2009. október 8., csütörtök

2009. október 5., hétfő

2009. október 2., péntek

Ôszi Swap Reninek!




Köszönöm a játékot Panita! Renihez megérkezett a postás,így felpakolom!
A csomag szépiázott tartalma :) Amikor ezt lefotóztam nem volt fény,ha nem volt akkor kicsit se legyen!!! :)

Unakit a geometrikus..

2009. október 1., csütörtök

2009. szeptember 23., szerda

Jeromos a képjáspisos...



4 x 4 cm-es kô, nem kicsi,így nem zizegtem túl a befoglalását!
Van benne egy zárvány által okozott luk,de engem nem zavar, szerintem szép rajzolatú, jóféle "kövecske".

2009. szeptember 22., kedd

Virgil az unakit...




Reni mellett ültem a Tanyán unakit golyszlikat használt, elôvettem az itthon megbújó unakitomat.
(Bizony nem tudok aludni!) Olyan jó volt Brúnót fûzni,hogy éjjel megfûztem Virgilt.

2009. szeptember 21., hétfő

Brúnó a türkizes...



No tegnap vettem az ásványos fiúktól a Tanyán ezt a csodaszép követ. 4x2 cm-es, hosszúkás csoda.
Beleszerettem, gondoltam gyönyörû ütôs gyûrû lesz belôle.
De gyáva nyúl vagyok, úgysem hordanám, így lett belôle Brúnó. (Brúnó nem gyáva!!!)